#1 2006-06-25 16:32:04

Anorax

Moderator and Sędzia

Skąd: ja jestem?!?
Zarejestrowany: 2006-06-21
Posty: 165
Punktów :   

Zadania poboczne

Oto więc jest spis wszystkich zadań pobocznym w stolicy Morrowid'u. Cieszcie się nimi jak tylko się da ;P

Zadania

Swatka

W Great Bazaar spotkamy Marenę Gilnith, która wychowała się gdzie na zadupiu w południowym Morrowind. Postanowiła udać się w wielki wiat i zarabiać sama na siebie. Ale to zarabianie zajmuje jej tyle czasu, że nie ma czasu na poznawanie nowych ludzi. Dlatego prosi nas, że jeżeli spotkamy jakiego intersującego, samotnego mężczyznę, to niech ją zawiadomimy. Po drugie stronie Great Bazaar spotykamy Fonsa Berera zainteresowanego znalezieniem kobiety. Wracamy do Mareny, ale niewydajne się być zachwycona kandydatem. Mimo to prosi nas o zaaranżowanie randki. Po rozmowie z Fonsem, ponownie wracamy do Mareny. Inni kandydaci to Goval Ralen, którego znajdziemy w Temple Courtyard oraz Sunel Hlas, który sprzedaje w Mournhold Great Bazaar Trader. Gdy zaaranżujemy spotkanie i po paru dniach porozmawiamy z Mareną, ta nam podziękuje za znalezienie odpowiedniego kandydata.

Narodziny gwiazdy
W centrum Great Bazaar jest mały teatr, na tyłach którego Meryn Othralas prosi nas o zastąpienie aktora, który gdzie przepadł. Przypadkiem jesteśmy do niego podobni, więc gdy się zgodzimy dostaniemy tekst sztuki "The Horror of Castle Xyr" do opanowania (wystarczy nauczyć się pierwszych trzech stron). Powinniśmy zrobić to szybko, czyli w ciągu dwóch minut. Kiedy już się nauczymy tekstu, musimy ponownie porozmawiać z Merynem. Następnie wychodzimy na scenę i odgrywamy sztukę. Przed wypowiedzeniem naszej kwestii mamy zawsze trzy kwestie do wyboru, więc trzeba uważać żeby się nie pomylić. Gdzie koło siódmej kwestii nagle jeden z widzów wyciąga nóż i atakuje nas. Oczywiście w starciu nie ma żadnych z nami. Idziemy żądać wyjaśnień od Meryna. Okazuje się, że atak był spodziewany, a my stanowiliśmy przynętę. Aktor, którego zastępowaliśmy zaromansował z córką pewnego telvańskiego notabla, a ten wynajął zabójcę, aby rozprawić się z deprawatorem córeczki. Meryn z wdzięczności za pomyślne załatwienie sprawy i dobre odegranie sztuki daje nam 2000 septimów i Amulet of Verbosity.

Sprzedaż zwojów
W Great Bazaar: Pawnbroker 'Ten-Tongues' Weerhat ma specjalną ofertę. Sprzedaje po bardzo niskich cenna dosyć drogie zwoje. Gdy się zapytamy dlaczego są takie tanie, jako źródło wskazuję Ahnię, Khajitkę z którą się spotyka w kanałach pod bazarem. Wyprawa do Old Mournhold: Bazaar Sewers owocuje rozmową z Ahnią i jej szybkim zgonem, gdyż chyba niezbyt się jej podobało pytanie o zwoje. Znaleziona obok ciała notatka sugeruje, że 'Ten-Tongues' Weerhat jest w posiadaniu jakiej skradzionej książki. Weerhat przyznaje się do posiadania książki, ale twierdzi, że dostał ją od Ahnii. Daje nam ją za darmo, bo nikt jej nie chce kupić, gdyż nie można jej przeczytać. Rzut oka na książkę i już wiemy, że jest osobisty dziennik Elberta Nermarca. Elberta Nermarca znajdziemy w Mournhold Godsreach Craftsmen's Hall. Elbert w zamian za oddanie książki obniży dla nas swoje ceny.

Przyzywacz
W Great Bazaar w pewnym momencie pojawia się przed nami Ovis Velas, który postanowił pokazać światu swoją moc. Miał pecha bo akurat wybrał nas. Zastanawiające jest to, że zginął od pierwszego ciosu. Przy jego ciele znajdziemy klucz. Po walce powinniśmy porozmawiać z Drathasem Reysem, który kręci się w pobliżu. Ten poradzi nam, żebyśmy dowiedzieli się czego w Velas Manor (Mournhold Godsreach). Velas Manor otworzymy kluczem znalezionym przy ciele Ovis Velasa. Tam czeka na nas Gavis Velas, brat nieszczęsnego maga. Gavis z początku wydaje się być miły, rozumie, że musieliśmy się bronić, ale potem stwierdza, że musi pomścić śmierć brata. Wszystko kończy się pojedynkiem, w którym Gavis przyzywa dwie Złote Święte i Ogrima, dzięki czemu walka nie jest łatwa. Dodatkowo Gavis używa Glass Jinkblade'a, którym nas paraliżuje. Najlepiej więc skupić się na Gavisie, a po jego śmierci stwory znikną.

Gang Czarnej Strzałki
W Old Mournhold: Bazaar Sewers spotykamy Narisę Adus, której kochanek został zabity przez członków Gangu Czarnej Strzałki. Teraz jej kochanek, Variner, występuje pod postacią ducha nachodząc Narisę i prosząc o ratunek. Musimy spotkać się z duchem i wysłuchać wiadomości dla Narisy. Ducha Varinera spotkamy w Old Mournhold Temple Sewers. Duch chce abyśmy pomścili jego śmierć zabijając członków gangu Czarnej Strzałki. Bezpośrednie starcie może być niebezpieczne, dlatego lepiej utopić jego członków zalewając kanały wodą. Musimy odnaleźć przełącznik wyglądający jak pochodnia. Członków gangu jest czterech i możemy ich załatwić "konfesjonalnie". Jeżeli komu się nie chce walczyć to może zatopić kanały używając przełącznika znajdującego się zaraz przy wejściu. Wystarczy teraz tylko wrócić do Narisy i odebrać nagrodę - Variner's Ring.

Idiota
W Temple Courtyard spotykamy Gaenora, który prosi nas o mały kapitał, czyli o pieniądze. Każda rozmowa kończy się tym, że Gaenor się nas wcieka albo, że nie chcemy mu dać pieniędzy, albo że robimy z niego durnia, gdy chcemy mu dać 10000. Po jaki czasie spotykamy go znowu. Tym razem ma na sobie zbroję ebonową i po rozmowie, w której chwali się, że doszedł w końcu do fortuny i nie przegrał żadnej walki, atakuje nas. To prawdziwy twardziel (pełna zbroja ebonowa i ebony longsword). Ma na sobie także Gaenor's Amulet.

Czeladnik kowala
W Godsreach: Craftsmen's Hall spotkamy Ilnori Faustusa, czeladnika kowala. Ten zarozumiały narcyz o wymuskanych paznokciach chce zostać sławnym łowcą przygód. Gdy ponownie pojawimy się w Craftsmen's Hall po raz kolejny, to Ilnori Faustusa już nie będzie. Bols Indalen zleci nam znalezienie jakiego chętnego na miejsce Faustusa. Takiego kolesia, Therdona, znajdziemy w knajpie The Winged Guar (Mournhold Godsreach). Gdy go zagadamy wygłosi długą tyradę o tym, że chciałby luksusowo żyć i w ogóle (m.in. o tym, że go zwolnili z fabryki poduszek, bo przyjęli złe założenie, że każda rodzina będzie potrzebować 25 poduszek na łebka ) Jako bezrobotny przyjmuje ofertę pracy u Bolsa i stawia nam nawet drinka. Gdy udamy się po jakim czasie do Mournhold Godsreach Craftsmen's Hall, to spotkamy tam Therdona, który da nam parę narzędzi kowalskich.

Czempion nieładu
W Godsreach: Craftsmen's Hall spotkamy Detritusa Carię, który jest kolekcjonerem różnego badziewia - misy, puchary itp. Szczyci się, że ma ogromną kolekcję, ale paru przedmiotów mu jeszcze brakuje. Chce abyśmy mu przynieśli bruished silver pitcher i bolt of imperial rat hair fabric. Silver pitcher kupimy w Mournhold Great Bazaar Pawnbroker. Po belę materiału (ta czerwonawa) znajdziemy Mournhold Great Bazaar Clothier (musimy ją ukraść, bo jakim cudem Belwen nie ma jej w ofercie), albo gdzieś na Vvanderfell (np. w Składowisku - Vivek Arena Kanały - przed wejściem do Morag Tong). Za przyniesienie tych dwóch przedmiotów Detritus zapłaci nam 300 septimów. Zapyta się też, czy nie chcielibyśmy czegoś dla niego zdobyć. Tym razem mają to być: Redware Pot, Silver Spoon, Silver Knife, Silver Fork i Metal Plate. Srebrne sztućce znajdziemy np. w Velas Manor (Mournhold Godsreach), Redware Pot kupimy w Mournhold Great Bazaar Trader. Po Metal Plate (takie żółte, z niby słońcem na rodku) musimy się wybrać do Morrowind np. do Caldery, do domu Hodlismoda. W nagrodę za dostarczenie powyższych przedmiotów dostaniemy 500 septimów nagrody. Następnie Detritusowi zachciewa się posiadania demerowej zastawy: dwóch Ornate Dwemer Gobletów (ale różnych), Dwemer Mug, Dwemer Pitcher i Ornate Dwemer Bowl. Po wszystkie te przedmioty będziemy musieli się wybrać do jaki dwemerowych ruin. W sumie wszystko można znaleźć w Arkngthand, na wschód od Księżycowego Fortu. Ale pewny nie jestem. Za dostarczenie tych wszystkich artefaktów dostaniemy 2000 septimów.

Leny elf z pretensjami
W Godsreach przy knajpie The Winged Guar spotykamy High-Pocketsa, leśnego elfa, który został wyrzucony z knajpy przez pijaczka imieniem Holmar. Razem z High-Pocketsem udajemy się do The Winged Guar, gdzie na piętrze znajdziemy Holmara. Jest już na tyle pijany, że wystarczy mu kupić drinka, a już będzie leżał na podłodze. Innym wyjściem jest zabicie Holmara (ale po co?). W nagrodę od High-Pocketsa dostaniemy 250 septimów i Ring of Icegrip.

Wykidajło
W Godsreach w knajpie The Winged Guar spotykamy Hession, jej właścicielkę. Jest zmartwiona, gdyż do pracy nie przyszedł wykidajło. Pyta się nas czy nie chcielibyśmy zarobić trochę jako wykidajło. Gdy się zgodzimy, naszym zadaniem będzie obejście knajpy i rozmowa z każdy z klientów, aby znaleźć i uspokoić tych, którzy robią kłopoty. Takich klientów jest dwóch - Denegor i Hlomar. Denegara należy grzecznie poprosić o uspokojenie się (inne wyjcie to zabić go po tym jak nas zaatakuje). Hlomar jest spokojny jeżeli wcześniej wykonaliśmy zadanie Leny elf z pretensjami. Za uspokojenie klientów dostaniemy 500 septimów.

Barbarzyńca i książka
W Godsreach spotkamy Thruda, mało rozgarniętego barbarzyńcę, który cały czas nawija o Dilbornie. Dilborn to czarodziej, który czytał książki Thrudowi, ale teraz gdzie przepadł. Thrud mówi, że widział jak Dilborn schodził do pobliskich kanałów. Należy udać się do Old Mournhold Residential Sewers, do których wejście jest przy północnej ścianie Godsreach. Tam znajdziemy Dilborna pojmanego przez trzech bandytów, którym Dilborn wisi kasę. Możemy zapłacić za niego owe 3000 septimów albo zabić bandytów, ale ciężko to zrobić, bo dwóch z nich od razu rzuca się na Dilborna. A Dilborna łatwo zabić. Za pomyślne uwolnienie Dilborna dostaniemy od Thruda książkę podnoszącą Skradanie się. A bandytów możemy zabić po zapłaceniu okupu, wtedy skupiają się tylko na nas. Jeden z nich ma elementy szklanej zbroi.

Aukcja
W Velas Manor (Godsreach) mieszka Geon Auline, który jest kolekcjonerem rzadkich przedmiotów. Chciałby abyśmy zdobyli dla niego Droth Dagger. Z tego co wie jeden egzemplarz znajduje się w posiadaniu Arnse Thendas. Aby Arnse Thendas nam sprzedała sztylet musimy ją trochę podkupić. Wtedy nam sprzeda sztylet za 600 septimów, który następnie odsprzedajemy Geonowi za 800 septimów.

Złodziej
W Sadri Manor (Godsreach) spotkamy Golenę Sadri, która bierze nas za złodzieja, który jej chce co ukraść. Należy porozmawiać z Alvanem Llarysem (w tym samym pomieszczeniu) o Golenie. Alvan twierdzi, że taki stan utrzymuje się od paru miesięcy i nikt nie wie czym jest to co, co niby chcą jej zabrać. Alvan radzi abyśmy się spotkali z Elbertem Nermarcem, którego znajdziemy w Godsreach: Craftsmen's Hall. Elbert opowie o swojej wyprawie do jej domu, gdzie Golena pokazywała mu jakie dziwne urządzenia, ale nagle jej odbiło i go wyrzuciła, wyzywając mu od szpiegów i złodziei. Gdy będziemy wracać do Sadri Manor, przed domem zobaczymy Alvana Llarysa, który przestraszony opowie, że wyszedł na chwilę się przewietrzyć i kiedy wyszedł usłyszał za sobą hałas zamykanych drzwi, a po kilku minutach jakie krzyki. Musimy sobie najpierw otworzyć drzwi (zamek 90). W środku na dole znajdziemy martwego Ordynatora (można zabrać jego zbroję - Her's Hand Armor) oraz klapę w podłodze prowadzącą do Old Mournhold Residential Sewers, do małego osobnego korytarza, na końcu którego znajdziemy przejście do Old Mournhold Forgotten Sewers. Przed przejściem znajdziemy ciało przyjaciółki Goleny, Tadery Andules, z podciętym gardłem. Droga do Goleny jest najeżona dziwnymi urządzeniami. Są to pułapki, które po zbliżeniu zadają od 50 do 200 obrażeń (tak więc dwie pułapki naraz mogą nas zabić od razu). W omijaniu pułapek bardzo przydatna jest umiejętność Skradania się. Samą Golenę znajdziemy w dużym pomieszczeniu. Jest to bardzo wymagająca przeciwniczka, gdyż najpierw razi nas z łuku daedrycznego strzałami paraliżującymi, a potem dopiero wali nas maczugą (Mace of Slurring), Dodatkowo ma na sobie szklaną zbroję. Po powrocie do Alvana zdajemy mu relację.

Zdrady
W Andoren Manor (Mournhold Godsreach) Deldrise Andorenpoprosi nas o odnalezienie jej męża i śledzenie go. Deldrise narzeka, że jej mąż znika na całe noc i wraca rano. O ile w ogóle wraca. Deldrise powie nam, że jej męża można spotkać koło knajpy The Winged Guar. Gdy tam dotrzemy, zobaczymy skradającego się człowieka. To mąż Deldrise Andoren. Gdy będziemy go śledzić, to zobaczymy, że spotyka się z jakąś kobietą. Należy poczekać, aż ze sobą porozmawiają, a potem wrócić do Deldrise i opowiedzieć jej o tym co widzieliśmy. W nagrodę dostaniemy od niej 250 septimów.

Dwemerowe roboty
Ignatius Flaccus (Mournhold Godsreach: dom Ignatiusa Flaccusa) prowadzi tak zwaną Arenę Robotów, gdzie można obejrzeć walki dwemerowych robotów. Ale po licznych walkach roboty wymagają napraw. Ignatius potrzebuje części do naprawy i chce abyśmy mu dostarczyli dziesięć sztuk Złomu. Ciężko znaleźć w Mournhold coś takiego, więc czeka nas wyprawa z powrotem do Morrowind i szukanie w dwemerowych ruinach. Warto też znaleźć trzy koła zębate, bo to będzie następna rzecz jaką będzie chciał Ignatius. Gdy damy mu Złom i koła zębate każe nam wrócić za jaki czas. Gdy wrócimy po trzech (chyba) dniach, roboty będą naprawione, a my będziemy mieli okazje zarobić trochę (do 1000 septimów) na walce robotów. walce Ignatius nam podziękuje za pomoc.

Arena Robotów
W Mournhold Godsreach, przy Thelas Manor spotkamy Venasę Sarano (ale tylko po wykonaniu zadania Dwemerowe roboty), która jest fanką walk robotów. Twierdzi, że nie może wejść do domu Ignitusa Flaccusa i słyszy dochodzące ze środka dziwne hałasy. Po otwarciu zamka i zejściu na dół, będziemy świadkami buntu robotów. Ignatiusa znajdziemy za stołem starającego się unikać wrogo nastawionych robotów. Poprosi nas o "wyłączenie" ich. Zadanie jest proste - kilka machnięć mieczem i mechaniczne stwory leżą na ziemi. W nagrodę dostaniemy 1000 septimów.

Muzeum
W Mournhold Godsreach istnieje muzeum artefaktów, które skupuje artefakty za połowę ich ceny, ale maksymalnie za 30000 septimów. Do muzeum możemy sprzedać:

Z ubrań i biżuterii:

    * Warlock's Ring
    * Vampiric Ring
    * Ring of Phynaster
    * Robe of the Lich

Z broni:

    * BiPolar Blade
    * Spear of Bitter Mercy
    * Bow of Shadows
    * Chrysamere
    * Fang of Haynekhtnamet
    * Dagger of Symmachus
    * Goldbrand
    * Ice Blade of the Monarch
    * Mace of Molag Bal
    * Mace of Slurring
    * Skull Crusher
    * Staff of Hasedoki
    * Staff of Magnus
    * Umbra Sword
    * Veloth's Judgement

Z pancerzy

    * Auriel's Shield
    * Boots of Apostole
    * Boots of Blinding Speed
    * Ten Pace Boots
    * Dragonbone Cuirass
    * Ebony Mail
    * Eleidon's Ward
    * Helm of Oreyn Bearclaw
    * Bloodworm Helm
    * Lord's Mail
    * Cuirass of the Savior's Hide
    * Spell Breaker

Warlords
W Vacant Manor (Mournhold Godsreach) spotykamy Dovora Orena i jego towarzyszy. którzy przygotowują się na wypadek wojny pomiędzy Świątynią a Pałacem Królewskim. Dovor chce abymy zdobyli miecz i kirys pewnego kolesia, Sosceana. Sosceana znajdziemy w The Winged Guar (Mournhold Godsreach). Musimy go zabić i zabrać Soscean's Cuirass i Soscean's Shortsword. Za przyniesienie tych przedmiotów Dovorowi dostaniemy 5000 septimów. Następnie Dovor wyle nas do Felvana Ienitha, który zleci nam przyniesienie broni i szaty Elanande, którš znajdziemy gdzie w Mournhold Godsreach. Elanande spaceruje sobie na zachodniej stronie miasta. Zabijamy ją i zabieramy Elanande's War Axe i Elanande's Robe. Za przyniesienie Felvanowi tych przedmiotów dostaniemy 1000 septimów. Następnie musimy porozmawiać z Dovorem, który nam powie, że teraz Olvyne Dobar chce abyśmy coś dla niej zdobyli. Olvyne chce mieć włócznię i hełm Belsa Uvenima, którego znajdziemy w Mournhold Temple Courtyard (w północnej częci). Zabijamy Belsa i zabieramy Imperial Silver Helm i Silver Spear. Za dostarczenie tych przedmiotów Olvyne da nam 1000 septimów. Następne zadanie zleca Dovor. Chce aby mu przynieść maczugę i amulet należący do Suldreni Salandas, którą to znajdziemy w Mournhold Great Bazaar (przy zachodnich schodach). Zabijamy ją i zabieramy Suldreni's Mace i Suldreni's Amulet. Za dostarczenie tych przedmiotów Dovor da nam 4000 septimów.

Karmazynowa plaga
Nerile Andaren (Mournhold Temple Hall of Ministry) prosi nas o dostarczenie mikstury leczenia dla chorego Geona Auline (Mournhold Godsreach: dom Geona Auline). Miksturę dostarczamy, a gdy wracamy do Nerile, to w pomieszczeniu zastajemy stadko szczurów. Kiedy już zabijemy wszystkie szczury musimy porozmawiać z Nerile. Potwierdzi, że coś się dzieje i że coraz więcej ludzi prosi o leczenie. Ale musi to najpierw zbadać. A tym czasem musi dostarczyć miksturę Athynowi Malasowi, który się znajduje w Mournhold Temple Courtyard. Po powrocie Nerile chce abyśmy zbadali kanały i grobowce pod Świątynią jako możliwe źródło plagi. Udajemy się do podziemi przez Temple Basement, gdzie spotykamy Shunari Eye-Fly, która potrzebuje naszej pomocy, gdyż jest chora. Musimy zdobyć zaklęcie lub zwój leczący, ale nie miksturę bo Shunari nie ufa miksturom. Gdy będziemy mieli zwój, mamy się spotkać z Shunari w Old Mournhold Temple Gardens. Musimy się udać z powrotem do Nerile, która da nam zwój i powie, że u Galsy Andrano (Mournhold Temple Infirmary) możemy kupić odpowiednie zaklęcie. Ze zwojem lub zaklęciem udajemy się do Old Mournhold Temple Gardens, gdzie przy przejściu do do Old Mournhold Temple Shrine znajdziemy Shunari, na której należy użyć zwoju lub zaklęcia. Gdy wyleczymy Shunari opowie nam o tym jak nas śledziła i o swojej przygodzie w Old Mournhold Gedna Relvel's Tomb. To Gedna Relvel, a raczej Licz, którym się stała, jest odpowiedzialna za plagę i musimy ją zabić. Gednę Relvel znajdziemy w Old Mournhold Gedna Relvel's Tomb. Kiedy dojdziemy do drabiny to na lewo od niej jest tajne przejście (trzeba stanąć na kamieniu). Za przejściem jest pełno nieumarłych (trochę mocniejszych niż zwykle) oraz sama Gedna Relvel, która jest chyba najbardziej wymagającym przeciwnikiem w całym dodatku Trójca. Ma przy sobie Robe of the Lich. Nerila za rozwiązanie problemu "da" nam specjalną moc - "Grace of Almsivi" (raz dziennie przywracanie Zdrowia od 30 do 80 punktów, przywracanie Kondycji od 60 do 100 punktów oraz Leczenie chorób).

by Adamatowa WieżaŻyczę miłej zabawy ;]
A gdy coś było niejasne to pytajcie się wszechwiedzącego mistrza moderatorów, czyli mnie ;P


"Ignorantia legis excusat neminem!"- Nieznajomość prawa niczego nie tłumaczy!


http://img172.imageshack.us/img172/1051/userbar145737wj7.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora